Δευτέρα 21 Οκτωβρίου 2019

Νίκη με 12-3 στο 1ο φιλικό η Δύναμη!

Εάν η αρχή είναι το ήμισυ του παντός τότε βρισκόμαστε σε πολύ καλό δρόμο! Η Δύναμη στον 1ο αγώνα που έδωσε για τη νέα σεζόν έδειξε ότι θα συνεχίσει από εκεί που σταμάτησε πέρσι. Σε μια μεστή εμφάνιση νίκη με 12-3 την αντίπαλό της έχοντας στην βασική 7άδα 5 νέα πρόσωπα σε σχέση με την περσινή ομάδα, οι περισσότεροι από τους οποίους έδειξαν έτοιμοι να παίξουν και να προσφέρουν στην ομάδα. ο Αποστόλης στην άμυνα ήταν εκπληκτικός, ενώ κατάφερε να σκοράρει κιόλας 3 φορές, ο Παναγιώτης επανεμφανίστηκε μετά από απουσία 10 περίπου μηνών, ο Σπύρος στο κέντρο θυμήθηκε τον παλιό καλό του εαυτό στο κέντρο μιας και την περσινή σεζόν αγωνίστηκε κυρίως στην άμυνα, Νίκος (φοβερές ενέργειες και τρομερά σουτ, πέτυχε ένα πανέμορφο γκολ με σουτ) και Πασχάλης (στο Β' ημίχρονο σμπαράλιασε την άμυνα των αντιπάλων σκοράροντας και μοιράζοντας) προσέφεραν πολύ στα άκρα της επίθεσης, ενώ ο Κώστας προσπάθησε πολύ να ενταχθεί στο σύνολο της ομάδας και στο Β' ημίχρονο που βρήκε τα πατήματά του σκόραρε κιόλας. Θέμης και Γρηγόρης ήταν πολύ ουσιαστικοί στην 1η φετινή τους εμφάνιση με το Θέμη να πετυχαίνει και γκολ, ενώ και ο Γρηγόρης προσπάθησε αρκετά, αλλά η συνεχής εναλλαγή του ρόλου του δεν τον βοήθησε να προσφέρει όσο μας έχει συνηθίσει. Ο Νίκος από την άλλη στο τέρμα φάνηκε ότι ήρθε για να έρθει κάνοντας μας τη χάρη, για να έχουμε τερματοφύλακα. Έπιασε κάποια σουτ αλλά γενικά δεν είναι για τέτοια παιχνίδια και περιμένουμε να δούμε τον κανονικό με την έναρξη των επίσημων υποχρεώσεων.